JIMNY

 

 

Nový Jimny 

Jimny sa dostane aj tam, kam sa iné autá neodvážia. Je stvorený pre náročný terén, extrémne výkyvy počasia a nové výzvy. Za volantom Suzuki Jimny môžete označiť slovom „cesta“ aj miesta, po ktorých ešte nikdy nikto neprešiel.

Design

 

Exteriér

Nový Jimny má svoj osobitý štýl, ktorý je funkčný v každom detaile. Hranatá karoséria, zvislejšie stĺpiky A a plochá predná kapota zlepšujú prehľad a viditeľnosť. Odtokové žľaby na okrajoch strechy zabraňujú vnikaniu vody do kabíny pri otváraní a zatváraní dverí. Plastové ochrany podbehov a kryty bočných prahov chránia karosériu pred kamienkami. Maske chladiča dominujú typické svetlomety. Na zadnom nárazníku si hneď všimnete redizajnované svetlá.

Interiér

Je praktický a prehľadný. Horizontálne línie prístrojovej dosky a vertikálne línie prístrojového panela ako aj panela stredových konzol pomáhajú rozpoznať náklon vozidla v teréne. Prístrojová doska má zrnitú povrchovú úpravu odolnú voči poškriabaniu a škvrnám. Prvky riadenia sú navrhnuté tak, aby sa dali rýchlo a jednoducho používať aj v rukaviciach. Meracie prístroje sú neustále podsvietené pre lepšiu viditeľnosť v prípade, že vozidlo striedavo prechádza slnečnými a tienistými oblasťami.

 

 

Technické prametre: